Odpust parafialny

Dnia 24 czerwca przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej dzień wyjątkowy – dzień odpustu parafialnego ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan dr Grzegorz Tworzewski, proboszcz parafii Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim i dziekan dekanatu jabłonowskiego.
Zwrócił uwagę na potrzebę kultu prawdy w naszym życiu, a jej wzoru należy szukać w Sercu Jezusowym. W świecie, gdzie istnieje wielość prawd – przestrzegał – musimy uczyć się od Serca, które jest ciche i pokorne, właściwej postawy serca na drodze do świętości.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni kapłani z dekanatu jabłonowskiego, czynnie zaangażowali się druhowie OSP, dziewczynki sypiące płatki kwiatów, służba liturgiczna i osoby niosące chorągwie.
Licznie zgromadzona wspólnota parafialna, na którą jak podkreślił ks. Tworzewski „można zawsze liczyć” uczciła uroczyście Najświętsze Serce Jezusa, zawierzając Mu się na nowo.

Fot. Magdalena Orłowska