III NIEDZIELA WIELKANOCY

18 kwietnia 2021 roku

1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w piątek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Tego dnia nie obowiązuje post piątkowy.
  2. W środę przed Mszą świętą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Proszę składać do skarbonki pod chórem błagania, podziękowania i prośby, które będą odczytane podczas Nowenny.
  3. W piątek o godzinie 18.30 próby dla kandydatów do bierzmowania. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa.
  4. W soboty Msze święte wieczorne są sprawowane według formularza niedzielnego. Uczestnictwo w tej Mszy świętej jest równoznaczne z uczestnictwem we Mszy świętej niedzielnej.
  5. W terminie: 01.08 – 31.10.2021r. będzie realizowany I etap remontu dachu oraz hełmu wieży naszego kościoła. Według kosztorysu inwestorskiego całkowity koszt I etapu remontu dachu oraz hełmu wieży wyniesie 143 tyś. zł. Na realizację I etapu remontu dachu oraz hełmu wieży kościoła nasza parafia otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 100 tyś. zł. (70 % wartości projektu). Reszta kwoty to wymagany wkład własny parafii w kwocie 43 tyś zł. (30 % wartości projektu). W ramach I etapu remontu dachu oraz hełmu wieży naszej świątyni zostaną wykonane następujące prace: Roboty przygotowawcze terenu i budynku do prac (rusztowania). Roboty rozbiórkowe (demontaż dachówki, łat, i deskowania). Roboty ciesielskie (naprawa lub wymiana zniszczonych elementów wieźby dachowej). Roboty dekarskie (montaż nowego deskowania i położenie papy)Roboty blacharskie (nowe rynny dachowe, rury spustowe i zbiorniczki przy rynnach). Realizacja II etapu remontu dachu oraz hełmu wieży kościoła uzależniona jest od kolejnych dotacji (złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków). W ramach II etapu remontu dachu oraz hełmu wieży kościoła dach zostanie pokryty dachówką. Serdecznie dziękuje drogim parafianom za wsparcie indywidualne oraz za wszelkie wpłaty na konto parafialne w celu regulowania naszych bieżących zobowiązań oraz na wkład własny do pozyskanych dotacji. Dziękuje również za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty gospodarczej.
  6. W zakrystii można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Spowiedź święta codziennie przed Mszą świętą. Przypominam, że czas Komunii Świętej wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej (17 lutego 2021 r.) do Niedzieli Trójcy Świętej (30 maja 2021 r.)
  7. Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych i kościelnych w liturgii obowiązuje limit 1 uczestnika liturgii na 20 metrów kwadratowych powierzchni kościoła nie wliczając celebransa i posługujących w liturgii (w naszej świątyni liczba uczestników liturgii nie powinna przekraczać 20 osób). Pamiętajmy także o obowiązku zasłanianiu ust i nosa.
  8. Serdecznie dziękuję za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię. W tym tygodniu troskę o Boży Dom powierzamy Paniom: Zofia Strychalska, Katarzyna Cudnik, Małgorzata Kowalska, Barbara Nasiadka.
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pogodnej niedzieli i dobrego tygodnia.