XII NIEDZIELA ZWYKŁA

20 czerwca 2021 roku

1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi; w czwartek uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela; w niedzielę uroczystość NMP Nieustającej Pomocy, głównej patronki diecezji.
  2. Nabożeństwa czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Litanią do Najświętszego serca Pana Jezusa odprawiane są w dni powszednie w łączności z Mszą świętą wieczorną, natomiast w niedzielę w łączności z Mszą świętą o godzinie 8.30.
  3. W środę przed Mszą świętą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Proszę składać do skarbonki pod chórem błagania, podziękowania i prośby, które będą odczytane podczas Nowenny.
  4. W soboty Msze święte wieczorne są sprawowane według formularza niedzielnego. Uczestnictwo w tej Mszy świętej jest równoznaczne z uczestnictwem we Mszy świętej niedzielnej.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty gospodarczej. W terminie: 01.08 – 31.10.2021r. będzie realizowany I etap remontu dachu oraz hełmu wieży naszego kościoła. Według kosztorysu inwestorskiego całkowity koszt I etapu remontu dachu oraz hełmu wieży wyniesie 143 tyś. zł. Na realizację I etapu remontu dachu oraz hełmu wieży kościoła nasza parafia otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 100 tyś. zł. (70 % wartości projektu). Reszta kwoty to wymagany wkład własny parafii w kwocie 43 tyś zł. (30 % wartości projektu). W ramach I etapu remontu dachu oraz hełmu wieży naszej świątyni zostaną wykonane następujące prace: Roboty przygotowawcze terenu i budynku do prac (rusztowania). Roboty rozbiórkowe (demontaż dachówki, łat, i deskowania). Roboty ciesielskie (naprawa lub wymiana zniszczonych elementów wieźby dachowej). Roboty dekarskie (montaż nowego deskowania i położenie papy) Roboty blacharskie (nowe rynny dachowe, rury spustowe i zbiorniczki przy rynnach). Realizacja II etapu remontu dachu oraz hełmu wieży kościoła uzależniona jest od kolejnych dotacji. W ramach II etapu remontu dachu oraz hełmu wieży kościoła dach zostanie pokryty dachówką. Serdecznie dziękuje drogim parafianom za wsparcie indywidualne oraz za wszelkie wpłaty na konto parafialne w celu regulowania naszych bieżących zobowiązań oraz na wkład własny do pozyskanych dotacji.
  6. W tym tygodniu troskę o Boży Dom powierzamy Paniom: Maria Jaskulska, Kamila Panek, Barbara Cieczko, Wiesława Pizoń.
  7. W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Ryszard Kurnikowski. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek – początek o 12.30 w kaplicy pogrzebowej w Brodnicy. Wieczny odpoczynek…
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pogodnej niedzieli i dobrego tygodnia.