XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, urocz.

21 listopada 2021 roku

1. W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie św. Cecylii; w środę wspomnienie św. męczenników Andrzej Dung-Lac i Towarzyszy; za tydzień w niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu.
  2. Wczoraj odbyła się w naszej parafii kongregacja dekanalna kapłanów, czyli Msza święta z modlitwą za zmarłych kapłanów naszego dekanatu. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas, biorąc udział w tej wspólnej modlitwie.
  3. Przez cały listopad (codziennie jeden raz), można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam – choćby tylko w sposób duchowy – jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych.
  4. W zakrystii po Mszach świętych można jeszcze zamawiać wypominki roczne.
  5. W środę przed Mszą świętą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Proszę składać do skarbonki pod chórem błagania, podziękowania i prośby, które będą odczytane podczas Nowenny.
  6. W soboty Msze święte wieczorne są sprawowane według formularza niedzielnego. Uczestnictwo w tej Mszy świętej jest równoznaczne z uczestnictwem we Mszy świętej niedzielnej.
  7. W piątek – 3 grudnia – po Mszy świętej wieczornej spotkanie z Radą Parafialną.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty gospodarczej. Zebraliśmy 1756 zł. Zakończył się I etap remontu dachu naszej świątyni. Według kosztorysu inwestorskiego całkowity koszt I etapu remontu dachu oraz hełmu wieży wyniesie 143 tyś. zł. Na realizację I etapu remontu nasza parafia otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 100 tyś. zł. (70 % wartości projektu). Reszta kwoty to wymagany wkład własny parafii w kwocie 43 tyś zł. (30 % wartości projektu).

Ważne terminy końcowe dla rozliczeń prac wykonanych w roku 2021:

31.10.2021 r. – data zakończenia prac,

15.11.2021 r. – data  złożenia wniosku o płatność wraz z załącznikami do Dep. Kultury i DN,

15.11.2021r. – data przedstawienia dokumentacji potwierdzającej wykonanie zadania w departamencie właściwym ds. inwestycji,

31.12.2021 r. – data złożenia sprawozdania końcowego z realizacji projektu.

Realizacja II etapu remontu dachu oraz hełmu wieży kościoła uzależniona jest od kolejnych dotacji. W ramach II etapu remontu dach zostanie pokryty dachówką. Serdecznie dziękuje drogim parafianom za wsparcie indywidualne oraz za wszelkie wpłaty na konto parafialne                   w celu regulowania naszych bieżących zobowiązań oraz na wkład własny do pozyskanych dotacji.

9. Przypominam o obowiązku przedłużenia pokładnego na cmentarzu. W dniu pogrzebu następuje wykupienie miejsca na okres 20 lat. Po tym czasie należy przedłużyć pokładne na kolejne lata. Przypominam także, że na cmentarzu nie wolno prowadzić jakichkolwiek prac bez zgody administratora cmentarza, tj. proboszcza.

10. Na stoliku pod chórem wyłożone są kalendarze na rok 2022 oraz prasa katolicka: Kalendarz Rolników w cenie 30 zł; Kalendarz Misyjny w cenie 10 zł; prasa katolicka – ofiara dobrowolna.

11. Dziękuję Paniom za  przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię. W tym tygodniu troskę o Boży Dom powierzamy Paniom: Dorota Dembińska, Barbara Węgrzynowska, Marzena Gołębiewska, Agnieszka Trzcińska.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pogodnej niedzieli i dobrego tygodnia.