XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

19 września 2021 roku

1. W tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w czwartek wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny;
  2. W środę przed Mszą świętą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Proszę składać do skarbonki pod chórem błagania, podziękowania i prośby, które będą odczytane podczas Nowenny.
  3. W soboty Msze święte wieczorne są sprawowane według formularza niedzielnego. Uczestnictwo w tej Mszy świętej jest równoznaczne z uczestnictwem we Mszy świętej niedzielnej.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty gospodarczej – 1573 zł. W terminie: do 31.10.2021r. będzie realizowany I etap remontu dachu oraz hełmu wieży naszego kościoła. Według kosztorysu inwestorskiego całkowity koszt I etapu remontu dachu oraz hełmu wieży wyniesie 143 tyś. zł. Na realizację I etapu remontu dachu oraz hełmu wieży kościoła nasza parafia otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 100 tyś. zł. (70 % wartości projektu). Reszta kwoty to wymagany wkład własny parafii w kwocie 43 tyś zł. (30 % wartości projektu). W ramach I etapu remontu dachu oraz hełmu wieży naszej świątyni zostaną wykonane następujące prace: Roboty przygotowawcze terenu i budynku do prac (rusztowania). Roboty rozbiórkowe (demontaż dachówki, łat, i deskowania). Roboty ciesielskie (naprawa lub wymiana zniszczonych elementów wieźby dachowej). Roboty dekarskie (montaż nowego deskowania i położenie papy). Roboty blacharskie (nowe rynny dachowe, rury spustowe i zbiorniczki przy rynnach). Realizacja II etapu remontu dachu oraz hełmu wieży kościoła uzależniona jest od kolejnych dotacji. W ramach II etapu remontu dachu oraz hełmu wieży kościoła dach zostanie pokryty dachówką. Serdecznie dziękuje drogim parafianom za wsparcie indywidualne oraz za wszelkie wpłaty na konto parafialne w celu regulowania naszych bieżących zobowiązań oraz na wkład własny do pozyskanych dotacji.
  5. W dniach 2 – 3 października odbędzie się w naszej parafii peregrynacja Obrazu Świętej Rodziny. Peregrynacja rozpocznie się 2 października Mszą świętą o godzinie 18.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Suskiego. Szczegółowy program nawiedzenia obrazu św. Rodziny będzie podany za tydzień. Zarezerwujmy sobie ten czas na spotkanie ze Świętą Rodziną.
  6. W piątek – 24 września – od godziny 11.00, serdecznie zapraszamy na dzień otwarty do Szkoły w Drużynach. Będzie możliwość obejrzenia szkoły po rozbudowie a przy świetlicy w Drużynach odbędzie się piknik rodzinny.
  7. Proszę o pielęgnację parku przy kościele. W drugiej połowie września troskę o park powierzamy mieszkańcom Grzybna: Cieczko Paweł, Cieczko Andrzej, Małkiewicz Radosław, Gut Ryszard, Dylewski Radosław, Mielnik Jacek, Szewczuk Piotr, Cieczko Marek, Piekarczyk Piotr, Walczyński Zbigniew.
  8. Dziękuję za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię. W tym tygodniu troskę o Boży Dom powierzamy Paniom: Małgorzata Fajtanowska, Katarzyna Wituła, Małgorzata Ziółkowska, Grażyna Czyża.
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pogodnej niedzieli i dobrego tygodnia.
  10. Dziękując Bogu za dar wyniesienia do chwały ołtarzy Kardynała Stefana Wyszyńskiego, pragniemy oddać Bogu chwałę za życie, niezłomną posługę, świadectwo wielkiej wiary i ewangelicznej postawy oraz daru nauczania Prymasa Tysiąclecia, który własną wolnością płacił za wierność Kościoła w Polsce Chrystusowi . Kardynał Stefan Wyszyński odwiedził ze swoją posługą prymasowską także parafie naszej diecezji. Tym szczególniej uwzględniając Jego spuściznę duchową pozostawioną w naszej wspólnocie diecezjalnej, pragniemy podziękować Bogu za łaskę Jego beatyfikacji. Dlatego zapraszamy kapłanów i wiernych do uczestnictwa w tym dziękczynieniu, które będzie miało miejsce w Działdowie, Rywałdzie i Toruniu.

Plan Dziękczynienia przedstawia się następująco:

19 września 2021 roku

Działdowo – Sanktuarium Błogosławionych Męczenników abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego

Godz. 11.30 Wykład: Prymas Stefan Wyszyński w Działdowie (dk. prof. Waldemar Rozynkowski)

Godz. 12.00 Eucharystia pod przewodnictwem Bpa Wiesława Śmigla Modlitwa przy pomniku Błogosławionych Męczenników

25 września 2021 roku

Rywałd – Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej

Godz. 16.30 – Wykład: Prymas Stefan Wyszyński w Rywałdzie (dk. prof. Waldemar Rozynkowski)

Godz. 17.00 – Eucharystia pod przewodnictwem Bpa Andrzeja Suskiego

Godz. 18.00 – Koncert Filharmonii Pomorskiej: Pamięci Prymasa Tysiąclecia Stefana kardynała Wyszyńskiego

Poświęcenie pomnika Prymasa bł. Stefana Wyszyńskiego

2 października 2021 roku