VI NIEDZIELA WIELKANOCY

22 maja 2022 roku

1. W tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych; w czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza; w niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Trwa Maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w dni powszednie w łączności z Mszą świętą wieczorną, natomiast w niedzielę w łączności z Mszą świętą o godzinie 8.30. W środę nabożeństwo majowe przy figurce w parku przykościelnym. Nasza narodowa tożsamość zawsze była oparta na duchowości Maryjnej. Kolejne pokolenia spotykały się w kościołach czy przydrożnych kapliczkach by oddawać cześć Matce Bożej. Pielęgnujmy wiarę naszych Ojców przez uczestnictwo w tym pięknym nabożeństwie.
  3. Od poniedziałku do środy przeżywać będziemy Dni modlitw o urodzaje (dawne dni krzyżowe). Podczas Mszy świętych o godzinie 17.00 w łączności z nabożeństwem majowym odprawimy modlitwy błagalne o urodzaje i za kraje głodujące prosząc jednocześnie o Boże błogosławieństwo w pracy na roli.
  4. W środę przed Mszą świętą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Proszę składać do skarbonki pod chórem błagania, podziękowania i prośby, które będą odczytane podczas Nowenny.
  5. W ramach II etapu remontu dachu naszej świątyni, korpus dachu zostanie pokryty dachówką. Na realizację tego etapu otrzymamy, w ramach dotacji, 90 tyś. zł. z Urzędu Marszałkowskiego oraz 20 tyś. zł. z Urzędu Gminy. Wkład własny to około 80 tyś. zł. Serdecznie dziękuję drogim parafianom za wsparcie indywidualne, za wszelkie wpłaty na konto parafialne w celu regulowania naszych bieżących zobowiązań oraz na wkład własny do pozyskanych dotacji.
  6. W soboty Msze święte wieczorne są sprawowane według formularza niedzielnego. Uczestnictwo w tej Mszy świętej jest równoznaczne z uczestnictwem we Mszy świętej niedzielnej.
  7. W każdą niedzielę o godzinie 8.10 śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszam.
  8. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce od dnia 23 maja (poniedziałek) do dnia 24 maja (wtorek) do godziny 12.00 (wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Green Office Ecologic) w miejscu wyznaczonym przy świetlicy wiejskiej. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie). Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło. Ci z parafian, którzy nie mogą przynieść zużytego sprzętu, mogą ofiarować symboliczną cegiełkę wpłacając na konto Zgromadzenia Sióstr MB Loretańskiej. Nr konta na ulotkach i stronie internetowej www.pro-missio.org.
  9. Serdecznie dziękuję za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię. W tym tygodniu troskę o Boży Dom powierzamy Paniom: Irena Skonieczny, Katarzyna Miszkiewicz, Ewelina Łydka, Ewa Domińska.
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pogodnej niedzieli i dobrego tygodnia.