II NIEDZIELA ADWENTU

4 grudnia 2022 roku

1. Przeżywamy czas Adwentu. Ma on pomóc nam przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia,  a w dalszej perspektywie do naszego spotkania ze Zbawicielem w wieczności.
  2. Dziś podczas Mszy świętej o godzinie 11.00 poświecenie medalików dzieciom, które przygotowują się do I Komuniki świętej.
  3. W tym tygodniu będziemy obchodzić:  w środę wspomnienie św. Ambrożego; w czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  4. W środę przed Mszą świętą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Proszę składać do skarbonki pod chórem błagania, podziękowania i prośby, które będą odczytane podczas Nowenny.
  5. Dziś kolekta gospodarcza na ogrzewanie kościoła oraz na wkład własny do pozyskanych dotacji. W ramach II etapu remontu dachu naszej świątyni, korpus dachu zostanie pokryty dachówką. Na realizację tego etapu otrzymamy, w ramach dotacji, 90 tyś. zł. z Urzędu Marszałkowskiego oraz 20 tyś. zł. z Urzędu Gminy. Parafia zobowiązane jest zebrać 80.000 zł na pokrycie należności w ramach wkładu własnego. W naszej parafii mamy około 800 dusz (parafian). To około 100 zł na jednego parafianina. W związku z tym po konsultacjach z Radą Parafialną zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich parafian o wpłacanie w miarę swoich możliwości datków na pokrycie tych kosztów. Serdecznie dziękuję za dotychczasowe wsparcie indywidualne, za wszelkie wpłaty na konto parafialne w celu regulowania naszych bieżących zobowiązań oraz na wkład własny do pozyskanych dotacji. W sposób szczególny za złożone ofiary pragnę podziękować Państwu: Krzepickim, Warachowskim, Gutkowskim, Muzalewskim, B.T. Maciejewskim, Ślażyńskim, Grajkowskim, M.P. Szulc, Kucharczyk, Hurtak, Stoińskim, A.M. Kamińskim, Mazur, Zaleśkiewicz, Jamrożym i Cierkowskim, B.J. Kamińskim, Śliwińskim, Kolasa, G. Milewskiej, W.J. Badaczewskim, Komorskim, T. Piotrowskiej, Fajtanowskim, W.H. Kopczyńskim, W.M. Wronkowskim, Walczyńskim, D. Osińskiemu, Grzonkowskim, Strychalskim, Panter, H.R. Rzepnikowskim, K.W. Panek, J.H. Tomczyk, Zagusta, W.K. Rzepnikowskim, Motylińskim, Mielnik D.M., Panter A.R., Kozikowskim, Kużaj, K. Malinowskiej, Fitek E,R., R. Okońskiemu, B.M. Cieczko, Krajnik, K.S. Sikorskim, B.H. Jasińskim, P.A. Sarnowskim, Kotuła D.M., Brzezińskim, Laskowskim M.J., Stasiak, Kędziorskim, Leliwa, Laskowskiej Cz., Malinowskiemu D., Smolińskim, J.P. Kędziorskim, Kłyza, Sienkiewicz, T.J. Rzepnikowskim, A.M. Pawłowskim, A.T. Wronkowskim, W.D. Mańka, Tomczyk, P.Z. Cieczko, Aniołkowskim, G. Czyża, M. Kin, J. Panek. J. Posłuszny – Misiura, E.M. Domińskim, J. Kędziorskiemu, Romanowskim, S. Stryjewskiej, H. Iwankowskiemu, Kwiatkowskim, S.W. Banaszewskim, S.M.J. Gut, B. Szulc, B. Rutkowskiej, E.P. Milewskim, A.R. Panek, C. Doleckiej, S. Zaniewskiej, J. Cieczko, K. Jamroży, B.M. Stempski, L. Kędziorski, H. Warachowska, A.K. Ziółkowscy, M.P. Szulc, W.J. Iwankowscy, J.Z. Narewscy, M.W. Kozikowscy, H.P. Małkiewicz, K.K. Cudnik, P.M. Markowscy, A.W. Krzyżanowscy, E.K.P.T. Zielaskiewicz, M. Jaskulska. Dotychczas wpłacono 34650 zł.
  6. W zakrystii można odbierać opłatek na stół wigilijny. Można również zapisywać intencje na nowy rok kalendarzowy.
  7. Caritas naszej diecezji, jak co roku, przeprowadza akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Tradycyjnie świece Caritas zapalimy w naszych domach na znak miłości. Rozprowadzane będą świece małe w cenie 10 zł.; duże w cenie 20 zł.; duże ozdobne z kolorową aplikacją w cenie 20 zł.
  8. Dziś w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych obchodzimy XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  9. W sobotę – 17 grudnia – przygotujemy naszą świątynię na czas Bożego Narodzenia. Prosimy wszystkich chętnych o pomoc w tych przygotowaniach, by troska o naszą świątynię nie spoczywała tylko na barkach kilku osób. Rozpoczynamy od godziny 10.00.
  10. Zapraszamy na kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Piękne ozdoby świąteczne będzie można nabyć 11 grudnia przed kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grzybnie. Organizatorem akcji są Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Małgorzaty Sulek w Drużynach. Będzie to niecodzienna okazja do nabycia ręcznie robionych, niepowtarzalnych świątecznych dekoracji. bombki decoupage, choinki szyszkowe, wieńce, mikołaje, skrzaty, aniołki, stroiki na stół ze świeczką, stroiki na cmentarz, renifery, drzewka bożonarodzeniowe – to wszystko będzie czekało 11 grudnia przed i po mszach świętych w godzinach od 8: 00 do 12:00. Zebrane podczas kiermaszu środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do pracowni informatycznej dla szkoły w Drużynach. W imieniu organizatorów serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w kiermaszu bożonarodzeniowym.
  11. W soboty Msze święte wieczorne są sprawowane według formularza niedzielnego. Uczestnictwo w tej Mszy świętej jest równoznaczne z uczestnictwem we Mszy świętej niedzielnej.
  12. Serdecznie dziękuję Paniom za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię. W tym tygodniu troskę o Boży Dom powierzamy Paniom: Beata Motylicka, Magdalena Szczepańska, Jadwiga Kozikowska, Grażyna Muzalewska.
  13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pogodnej niedzieli i dobrego tygodnia.