Pierwsze czwartki miesiąca

W okresie letnim: o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone nabożeństwem pierwszoczwartkowym; o 18.00 Msza święta wotywna.

W okresie zimowym: o godzinie 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone nabożeństwem pierwszoczwartkowym; o 17.00 Msza święta wotywna.

Pierwszy czwartek miesiąca jest szczególnym dniem Eucharystii, która jak pisał święty Jan Paweł II jest „skarbem Kościoła, sercem świata, zadatkiem celu, do którego każdy człowiek, nawet nieświadomie, podąża”. Dzień ten jest szczególną okazją do dziękczynienia Bogu za dar Eucharystii oraz kapłanów, którzy ją sprawują. Bez kapłanów nie byłoby Eucharystii, dlatego tak ważna jest modlitwa za kapłanów oraz o kolejne powołania kapłańskie.
Naszą wdzięczność Bogu możemy okazać poprzez adorację Najświętszego Sakramentu oraz przyjęcie Komunii Świętej.

Pierwsze czwartki miesiąca są też formą włączenia się w niezwykłą modlitwę Jezusa w Ogrodzie Oliwnym w Wielki Czwartek. Modlitwa w czwartkowy wieczór, szczególnie w pierwszy czwartek miesiąca, została przez tradycję nazwana „Godziną świętą”.

Zobacz wszystkie Dni Eucharystyczne.

Udostępnij innym poprzez: