Zjazd rocznicowy księży wyświęconych w 2004 roku

W naszej parafii w niedzielne popołudnie 25 czerwca o godz. 16.00 odbył się zjazd kolegów rocznikowych święceń naszego księdza proboszcza. Kapłani każdego roku w kolejnych parafiach, gdzie posługują, spotykają się na wspólnej Eucharystii z okazji obchodzonej rocznicy przyjęcia sakramentu kapłaństwa. Sakrament przyjęli w katedrze toruńskiej śś. Janów z rąk ks. bpa Andrzeja Suskiego 19 czerwca 2004 roku. Na wspólne dziękczynienie przybyli: ks. Stanisław Adamiak – rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu, ks. Wojciech Jonik – proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Ryńsku, ks. Marcin Lisiński – proboszcz parafii NSPJ w Małej Nieszawce, ks. Jacek Suwiński – proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Białutach, ks. Tomasz Trzebiatowski – proboszcz parafii św. Małgorzaty w Płowężu oraz ks. Marcin Zieliński – proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wielkich Łunawach. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz proboszcz, który wygłosił także homilię. W swoim słowie zwracał zebranym uwagę na wartość kapłaństwa dla Kościoła i dla samego kapłana.

Na zakończenie Mszy Świętej przedstawiciele Rady Parafialnej złożyli księżom życzenia i kwiaty. Prezentem był pyszny tort ofiarowany na stół do plebanii. Dziękczynnej modlitwie towarzyszyła jednocześnie prośba o nowe, liczne i święte powołania do służby w kapłaństwie i do życia zakonnego.

Zdj: Dorota Muzalewska

Tekst: Paweł Cieczko

Udostępnij innym poprzez: