Uroczystość Objawienia Pańskiego

Po raz kolejny w naszej parafii dzięki zaangażowaniu dzieci, katechety, nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Drużynach i rodziców odbyła się akcja KOLĘDNICY MISYJNI.

Celem akcji jest rozpalenie wśród wierzących pragnienia niesienia Chrystusa na krańce świata, pokazania dzieciom i młodzieży radości wiary oraz by zwrócić uwagę na potrzeby misji i misjonarzy. Kościół nie kończy się na parafii, lecz na różnych kontynentach mamy swoich siostry i braci w Chrystusie, którzy potrzebują naszej pomocy duchowej i materialnej. Rok rocznie organizatorem akcji jest Papieskie Dzieło Misyjne w Polsce.

Początkiem akcji była wspólna Msza Święta w kościele parafialnym, pod przewodnictwem księdza proboszcza. Kolędnicy w barwnych strojach uczestniczyli we wspólnej modlitwie, w czasie której modliliśmy się za wszystkie dzieci w krajach misyjnych i za dzieło misyjne. Na zakończenie Liturgii ksiądz proboszcz dokonał uroczystego posłania kolędników do niesienia ewangelii po całej naszej parafii.

Przy pomocy swoich rodziców kolędnicy odwiedzili wszystkich chętnych parafian w ich domach. Wraz z domownikami śpiewali kolędy i wspólnie modlili się. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dzieciom w różnych krajach świata.

Więcej na: https://missio.org.pl/kolednicy-misyjni/