Pomoc dla Ukrainy

Caritas Diecezji Toruńskiej włącza się w organizację konwoju pomocowego do Ukrainy. Wśród najbardziej potrzebnych rzeczy, które będą przekazane do Ukrainy, jak również uchodźcom, którzy są w Polsce, znajdują się:- koce,- śpiwory,- poduszki,- kołdry,- pościel,- materace,- środki medyczne i higieniczne, pompy infuzyjne,- odzież (najlepiej nowa),- artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, ubrania, słodycze wysokokaloryczne),- artykuły spożywcze z długim terminem przydatności, itp.

Wszyscy, którzy chcą pomóc mogą od poniedziałku przekazywać ww. artykuły do centrów Caritas na terenie naszej diecezji.   

Brodnickie Centrum Caritas prosi też o zgłaszanie swojej gotowości przyjęcia przybywających z Ukrainy. Wszystkie te informacje będą przekazywane do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Brodnicy, które jest jednostką koordynującą pomocą.
Bezpośredni telefon do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego – 56 494 10 05

    

Caritas Brodnica

Brodnickie Centrum Caritas im. Bpa Jana Chrapka
ul. Gajdy 3, 87-300 Brodnica
tel. (056) 49 50 281

tel. kom 696 083 794
caritas.brodnica@diecezja.torun.pl

Udostępnij innym poprzez: