Nowi lektorzy

Dziś, tj. 26.12.2021r. w naszej wspólnocie przeżywaliśmy niecodzienne wydarzenie. Pięciu ministrantów zostało ustanowionymi lektorami słowa Bożego w zgromadzeniu liturgicznym. Przygotowywali się do tej posługi przez wiele tygodni zgłębiając liturgię Kościoła oraz piękno Pisma Świętego. Po kazaniu nastąpił właściwy obrzęd liturgiczny. Kandydaci zostali przedstawieni, wyrazili publicznie chęć przyjęcia posługi oraz zostali pobłogosławieni przez Księdza Proboszcza. Na zakończenie obrzędu otrzymali krzyże lektorskie.
To niecodzienne wydarzenie było niezwykłym przeżyciem dla rodziny nowych lektorów jak również dla wszystkich uczestnikach Eucharystii. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania lektorów oraz do przebiegu samej uroczystości.
Niech młodzi lektorzy współpracują z otrzymaną dziś łaską Bożą w wiernym i pięknym wypełnianiu swojego nowego zadania w Kościele.

Fot. Magdalena Orłowska