Kolędnicy Misyjni

Kolędnicy misyjni

Uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji znana jako Trzech Króli, zgromadziła wiernych naszej wspólnoty w kościele parafialnym. Podczas Mszy Świętej tradycyjnie poświęcono kredę i kadzidło.  Każdy z zebranych mógł zabrać je do domu po zakończeniu Eucharystii. Poświęconą kredą wypisuje się na drzwiach mieszkania C+M+B oraz aktualny rok. Litery te, wyrażają błogosławieństwo: Niech Chrystus błogosławi mieszkanie!

Po Mszy Świętej nastąpiło rozesłanie Kolędników Misyjnych. Kolejny już rok najmłodsi parafianie – uczniowie Szkoły Podstawowej  w Drużynach wraz z opiekunami włączyli się w ogólnopolską akcję zbierając ofiary dla biednych dzieci z Amazonii. Dzieci zostały przygotowane przez katechetę pana Pawła Budzyńskiego. Akcja z roku na rok zatacza coraz większe kręgi i mali kolędnicy docierają do najdalszych zakątków parafii, dzieląc się radością przyjścia na świat naszego Pana.  Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego dnia: aby dzieci były bezpieczne, mogły dotrzeć do każdego domu- rodzicom, nauczycielom, opiekunom. Dzieciom za chęć niesienia pomocy innym. Parafianom za wspólny śpiew kolęd, otwarte serca i domy oraz złożone ofiary.

Tekst: Magdalena Orłowska, zdjęcia: Magdalena Orłowska, Dorota Muzalewska, Kamila Panek.