Jest piękniej

Nasza świątynia w ostatnich dniach zyskała nowy wystrój. Pojawiły się nowe ołtarze boczne w postaci wielkoformatowych obrazów. Boczne ściany zdobią obrazy Najświętszego Serca Pana Jezusa pod którego wezwaniem jest nasza parafia oraz ikona Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy – patronki naszej diecezji toruńskiej. Obrazy zostały wydrukowane na plexi i podświetlone światłem LED. Szczególne podziękowanie za pomoc w realizacji tego projektu dziękujemy Dorocie i Maciejowi Muzalewskim za wykonanie podświetlenia i obrusów, Markowi Cieczko za wykonanie drewnianych elementów oraz Pawłowi Cieczko, pomysłodawcy i głównemu odpowiedzialnemu za realizację nowych ołtarzy. Niech przyczynią się one do żarliwej modlitwy do naszych Patronów.

W październiku, miejsce przewodniczenia w naszym kościele zyskało nowy wystrój. Na bordowym tle zawieszony został herb Diecezji Toruńskiej. Ma przypominać nam za każdym razem, że jesteśmy jako parafia cząstką Kościoła Diecezjalnego, częścią Diecezji Toruńskiej.

Herb podzielony jest na cztery pola. Pola górne – symbolizują patronów katedry toruńskiej – baranek św. Jana Chrzciciela, orzeł – św. Jana Ewangelistę. Kotwica pochodzi z herbu pierwszego biskupa toruńskiego – Andrzeja Suskiego. Litera M nawiązuje do patronki diecezji: Matki Bożej Nieustającej Pomocy.